Založ si blog

Neuveriteľné! StarCraft 2 konečne v predaji

Logo StarCraft 2Zrejme najdlhšie ohlasovaná a zároveň najočákavenejšia počítačová hra je už aj v predaji. Reálne si však zákazníci zahrajú vojenskú scfi-fi stratégiu StarCraft 2 v plnej verzii až po 27. júli 2010. Podľa spoločnosti Blizzard je to oficiálny dátum začiatku distribúcie.

Druhý diel najúspešnejšej hry vo svojej kategórii ešte z roku 1998 (!!!) mala pritom byť hotová ešte pred dvomi rokmi. Firma Blizzard definitívny termín spustenia hry už niekoľkokrát posúvala a postupne odradzovala aj tých najskalnejších fanúšikov. Posledne oznámený termín však vyzerá reálne.

„Robíme veľké pokroky v dolaďovaní hry aj vďaka testovačom beta verzie a preto už čoskoro naozaj oživíme svet StarCraftu,“ uviedol šéf Blizzardu Mike Morhaime.

Blizzard totiž začiatkom roka pustil do obehu oklieštenú beta verziu a dobrovoľní hráči z celého sveta mali hlásiť prípadné chyby a nedostatky v počítačovej hre.

Vývojová skica tanku ľudskej rasy

Vývojová skica tanku ľudskej rasy - Terranov

Hra sa už dá objednať. Vesmírnu strategickú strieľačku už ponúkajú aj slovenské firmy špecializujpce sa na počítačové hry. Cena sa zatiaľ pohybuje okolo 40 eur.

Firma začala vyvíjať hru ešte v roku 2003, no oficiálne to oznámila až v roku 2007. Krátko nato sa však Blizzard pred zákazníkmi blamoval. Oznámil, že hra bude najmenej rok meškať. Peniaze na vývoj totiž investovali do sesterskej hry World of WarCraft, ktorá sa na rozdiel od vesmírnej stratégie StarCraft, odohráva skôr v mytologickom prostredí plnom príšer, čarodejov, rytierov a mýtickych postáv.

StarCraft 2 voľne nadväzuje na ikonu StarCraft z roku 1998. Napriek dlhoročnému vývoju však pokračovanie StarCraftu neprinesie žiadne prevratné zmeny. Koncept hry zostáva nezmenený. Iná bude najmä vizuálna stránka hry a detaily pri jednotlivých zbraniach všetkých troch rás.

Prvý diel StarCraftu je štvrtou najpredávanejšou počítačovou hrou. Do roku 2009 sa jej predalo jedenásť miliónov kusov. Viac sa predávala iba simulácia života Sims (16 miliónov), jeho pokračovanie Sims 2 (13 miliónov) a už spomínaný World of WarCraft (11,5 milióna).

Celkový počet hráčov StarCraftu je však oveľa vyšší aj pre pirátske kópie. StarCraft je pritom najpredávanejšia hra v svojom žánri stratégie v reálnom čase (real-time strategy alebo RTS).

Sarah Karrigen

Jedna z hlavných hrdiniek hry. Sarah Karrigen je klonom medzi ľuďmi a Zergami.

StarCraft v roku 1998 prišiel vo svojom čase s originálnym konceptom troch nezávislých rás (Terrani – ľudia, Zergovia – společenstvo budujúce všetko z organických – živých organizmov, Protossovia – rasa založená na vyspelých technológiách), ktoré bojujú navzájom medzi sebou. Každá skupina má svoje prednosti a slabiny, ktoré v konečnom dôsledku robilo všetky tri rasy rovnocenné. No pri hraní za jednotlivé typy „tvorov“ je nutná úplne iná taktika. Dovtedajšia konkurencia sa obmedzovala iba na dva tábory, ktoré boli viac menej rovnaké a líšili sa iba v drobných detailoch.

Výhodou bola aj nízka hardvérová náročnosť a pritom na svoj čas detailná grafika. Hru tak zvládali aj staršie počítače. Vývojári hru „odľahčili“ tým, že 3D boli iba hýbajúce sa postavičky, no pozadie ostalo iba vo forme statického obrázku, ale pritom graficky zaujímavé.

Popularitu si StarCraft získal podobne ako jeho sesterský WarCraft na svoju dobu prepracovaným a pritom jednoduchým multiplayerom, teda možnosťou hrať proti reálnym ľuďom a nie iba počítaču. Cez internet tak tisícky hráčov hrali proti sebe hoci aj z opačných koncov zemegule. Nízka hárdverová náročnosť umožňovala hrať aj prí nízkych prenosových rýchlostiach.

Po svete sa doteraz konajú pravidelné turnaje. Dokonca existuje profesionálna liga. Mimoriadne populárny je napríklad v Južnej Kórei. (Tam sú inak počítačové hry mimoriadne obľúbené vo všeobecnosti.)


Práve v Kórei sú dve špecializované televízne stanice (MBCGame a Ongamenet), ktoré vysielajú iba počítačové „bitky“ medzi hráčmi. Najmä v StarCrafte. Dvaja hráči sedia v buď v odhlučnených kabínkach alebo ďalej od seba s veľkými slúchadlami a priamo vo veľkom televíznom štúdiu alebo športovej hale ich sleduje aj tisícka divákov. V Kórei sú aj profesionálny hráči, ktorý sa hraním StarCraftu živia.


Končíme!!!

31.05.2010

Vzhľadom na to, že autor blogu sa od prvého júna 2010 stáva zamestnancom Spoločnosti 7 plus s.r.o, ktorá je v konkurenčnom postavení voči prevádzkovateľovi tohto portálu, tak autor dočasne viac »

Fico hystericky bojuje o prežitie – skončí ako Paroubek?

29.05.2010

[caption id="attachment_37" align="alignleft" width="150" caption="Dvaja sociálni bratia"][/caption] Premiér Robert Fico (Smer) tak ako posledné dva roky potápal SNS a preberal mu voličov, tak tesne viac »

Maďarská karta – žolík pre podvodníkov a Solyom má pravdu

17.03.2010

V predvolebnom mariáši sa vyťahuje maďarská karta, ako keby iné ani neboli. Tento tromf je však určený len pre tých najslabších, ktorí nič iné nevedia, iba podvodne ťahať karty z rukáva. viac »

peniaze, euro, bankovky

Obchodný deficit EÚ s Čínou bol vlani 177 miliárd eur

22.05.2018 13:22

Európska únia zaznamenala vlani v obchode s Čínou deficit 177 miliárd eur, uviedol európsky štatistický úrad Eurostat.

raketa Sarmat

Testy ruskej novinky sa končia fiaskom. Ospevovaná raketa nepreletí ani 35 km, tvrdia USA

22.05.2018 13:17

Nová ruská raketa ktorá má podľa skorších vyhlásení Kremľa prakticky neobmedzený dosah, neprešla testami a doletela do vzdialenosti nanajvýš 35 kilometrov.

manchester, utok, britania, terorizmus, teroristicky cin, teror

Británia si pripomína prvé výročie samovražedného útoku v Manchestri

22.05.2018 13:17

Na spomienkovej bohoslužbe, ktorá sa bude konať o 14.00 h miestneho času v Manchesterskej katedrále, by sa mal zúčastniť aj britský princ William.

migrant, utečenec, akcia, líbya, stredozemne more, loď

Islamský štát ma v Európe viac bojovník ako kedysi Káida, varuje analytička Globsecu Ráczová

22.05.2018 13:04

Je ťažké povedať, do akej miery sa podarilo bojovníkom zo Sýrie a Iraku vybudovať v Európe teroristické siete a spiace bunky, uviedla Orsolya Ráczová z Globsecu.

Lukáš Milan

Čo sa do novín nevmestilo, alebo ako to bolo naozaj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 29273x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu