Založ si blog

Čo týždeň dal: Milovník Mečiar a ešte väčší Chrbet, ako sme dúfali

Vladimír Mečiar a Anna Belousovová si vyznávali lásku. ,,My vás máme radi – mimo vlády,“ povedal Mečiar na adresu SNS na poslednej koaličnej rade po takmer štyroch rokoch spoločného vládnutia.

Teraz je nad slnko jasnejšie, že to boli prieniky volebných programov, ktoré držali SNS a HZDS pevne vo vláde. Anička. Nič si z toho zlého Vlada nerob. Majitelia Interblue Group, Xilandu, Zamedie, Avocatu, Esco Krupina, Datalanu, či Ditecu vás naopak vo vláde priam zbožňujú.

,,Tak to vyzerá, že po týchto voľbách karty rozdávať nebudeme,“ povedal Mečiar na tej istej poslednej koaličnej rade. Žeby Vlada konečne dobehla sebareflexia?

Ja Aničku milujem. Rozumieš? Foto: SITA

Ja Aničku milujem. Rozumieš? Foto: SITA

A do tretice. Pred schválením zákona o preukazovaní pôvodu majetku zahlásil, že on zo seba nebude robiť terč tým, že napadne tento zákon na Ústavnom súde. ,,Mňa sa ten zákon netýka, ja ani nemám majetok vo výške 1500 násobku životného minima (495 tisíc eur),“ dodal Vlado. Namiesto toho bude radiť ľuďom, ako sa zákonu vyhnúť.  Na staré a chudobné kolená je z Mečiara nakoniec filantrop.

Minister prekliateho životného prostredia sa na prekvapenie mnohých vrátil z tropického ostrova Bali, kde týždeň tvrdo pracoval. Ministerstvo sa okamžite vo svojom vyhlásení posťažovalo, aký ťažký život mal minister v tomto dovolenkovo raji.

,,Hlavným cieľom zasadnutia bolo vytvoriť podmienky pre užšiu integráciu konvencií z vecného aj procesného hľadiska. Ide predovšetkým o  zlepšenie koordinácie aktivít realizovaných jednotlivými konvenciami, zjednodušiť proces implementácie konvencií na národnej úrovni, a v nadväznosti na užšiu integráciu ušetriť v budúcnosti  finančné prostriedky potrebné pre implementáciu jednotlivých konvencií“

Všetci ministri životného prostredia sa stretnú na týždeň na Bali, aby si povedali, že sa o dva roky musia stretnúť zase. Paráda. Tomu sa vraví šetrenie nielen peňazí, ale aj životného prostredia.

Keď už hovoríme o zelenom ministerstve. Exminister životného prostredia Ján Chrbet (SNS), ktorý doťahoval emisnú zmluvu, síce najprv vyhlásil, že sa bojí basy, ale nakoniec zmenil názor: ,,Predaj emisií s Interblue som robil podľa najlepšieho svedomia,“ povedal Chrbet.

Ak je to pravda, potom neostáva nič iné iba exministrovi Chrbetovi odporučiť inštruktážny film Ješte větší blbec, než jsme doufali.

Vlastenecký zákon. Slovensko ho potrebovalo ako soľ. Predstava, že deti v škôlkach nepoznajú text preambuly Ústavy Slovenskej republiky nejedného národovca budila zo sna. Našťastie je destskej nevedomosti koniec. K tomu pravidelná hymna v družine a zákonom stanovené city sú zaručené. Autor týchto riadkov však navrhuje moderenejší text hymny.

Dúfam, že teba už nebudem musieť odvolať, lebo ma načisto je...

Dúfam, že teba už nebudem musieť odvolať, lebo ma načisto je...

Premiér kontroluje všetky rezorty a pochvaľuje si ako všetko plnia na 120 %. Potom však nestíha iné. Ale premiér sa pre silný sociálny štát rád obetuje. ,,Je to neuveriteľné, lebo je pol jedenástej večer a mňa čakajú ľudia na Úrade vlády. Chcem sa povenovať nejakým drobnostiam,“ povedal v priamom prenose v relácii STV Večer na tému. Následne sa dvihol a zo štúdia odišiel.  Aké drobnosti sú o jedenástej večer také dôležité, že nepočkajú do rána, to už premiér druhý deň odmietol odpovedať.

Ivan Gašparovič je možno plateným agentom kanadskej agentúry pre cestovný ruch. Po jeho návšteve Vancouveru sa do Kanady po skončení olympiády rozbehli aj ministri súčasnej vlády. V nedeľu sa vybral služobne do Kanady na 12 (!!!) dní minister obrany Jaroslav Baška (Smer).

Do Kanady poletí aj najsociálnejšia ministerka teta Vierka a štátna tajomníčka ministerstva školstva Bibiana Obrimčáková. Obe majú namierené zrejme na paralympiádu. Pri týchto dámach sa návšteva Kanady  dá ako tak pochopiť, ale minister obrany? To už na armádu všetci s premiérom na čele tak zvysoka kašlú, že za profesionálnych vojakov berú aj hendikepovaných?

V každom prípade, hoci Baška je skôr cyklista, určite ocení, že vo Whistleri napadlo v pondelok osem centimetrov nového snehu.

Končíme!!!

31.05.2010

Vzhľadom na to, že autor blogu sa od prvého júna 2010 stáva zamestnancom Spoločnosti 7 plus s.r.o, ktorá je v konkurenčnom postavení voči prevádzkovateľovi tohto portálu, tak autor dočasne viac »

Fico hystericky bojuje o prežitie – skončí ako Paroubek?

29.05.2010

[caption id="attachment_37" align="alignleft" width="150" caption="Dvaja sociálni bratia"][/caption] Premiér Robert Fico (Smer) tak ako posledné dva roky potápal SNS a preberal mu voličov, tak tesne viac »

Neuveriteľné! StarCraft 2 konečne v predaji

18.05.2010

Zrejme najdlhšie ohlasovaná a zároveň najočákavenejšia počítačová hra je už aj v predaji. Reálne si však zákazníci zahrajú vojenskú scfi-fi stratégiu StarCraft 2 v plnej verzii až po viac »

syria, mosul, vojak, vojaci

V Mosule zatkli ženy a deti z Nemecka, Francúzska a ďalších krajín

22.07.2017 18:53

Iracké bezpečnostné sily zatkli pri oslobodzovaní Mosulu z rúk militantného hnutia Daíš, známeho aj ako Islamský štát (IS), aj 26 cudzincov, poväčšinou ženy a deti.

Nemecko, Sigmar Gabriel, vicekancelár

Berlín, ktorý je v spore s Ankarou, uisťoval tureckú menšinu o podpore

22.07.2017 17:57

Sigmar Gabriel sa obrátil na Turkov žijúcich v Nemecku, aby ich ubezpečil, že s aktuálnym sporom medzi Berlínom a Ankarou nemajú nič spoločné a nijako ich neohrozuje.

Viktor Orbán

Orbán: Integrácia zlyhá. Moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania

22.07.2017 14:11

Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský konzervatívny premiér Viktor Orbán.

Viktor Orbán, prejav

Inkvizícia EÚ namierená proti Poľsku nikdy nemôže uspieť, tvrdí Orbán

22.07.2017 13:35

Maďarsko použije všetky právne prostriedky, aby v Európskej únii preukázalo solidaritu s Poľskom. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán.

Lukáš Milan

Čo sa do novín nevmestilo, alebo ako to bolo naozaj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 28361x
Priemerná čítanosť článkov: 3151x

Autor blogu